Home Україномовний блог Що таке форма IRS 1099-MISC?

Що таке форма IRS 1099-MISC?

Tags:

Визначення 

Форма 1099-MISC — це інформаційна декларація, яку підприємства та  підприємці повинні видавати фізичним особам і будь-яким підрядникам, що заробляють більше 600 доларів на рік, за товари та послуги. 

Що таке форма IRS 1099-MISC? 

Форма IRS 1099-MISC — це інформаційна декларація, в якій повідомляється про різні платежі, зроблені фізичним особам та деяким підприємствам, крім винагороди найманих робітників. MISC означає «інші прибутки», що не мають власного інформаційної форми. 

Ваша компанія повинна мати ідентифікаційний номер роботодавця (EIN) чи номер соціального страхування (SSN), щоб заповнити й видати отримувачу платежу форму 1099-MISC.  

Хто використовує форму IRS 1099-MISC? 

Форма IRS 1099-MISC використовується будь-якою компанією, що сплачує окремій особі чи зовнішній компанії більше 600 доларів США в будь-який календарний рік чи 10 доларів США у вигляді роялті, включаючи: 

  • оренду; 
  • призи та нагороди; 
  • медичні та медико-санітарні виплати; 
  • надходження від страхування врожаю; 
  • гроші, отримані від риболовлі; 
  • відстрочки за розділом 409A; 
  • некваліфіковану відстрочену компенсацію; 
  • сплату послуг адвоката. 

Форма 1099 для незалежних підрядників (Contractors) 

Форма 1099-NEC була введена в 2020 році. Вона доповнює форму 1099-MISC для прибутків, не пов’язаних з роботою, і видається незалежним підрядникам або фрілансерам, що виконують роботу для вас, видається форма 1099-NEC замість 1099-MISС.  

Введення цієї податкової форми також прискорює дату надання роботодавцями різних доходів. Дата — 31 січня поточного року.  

Де отримати форму 1099-MISC? 

Паперову форму 1099-MISC можна завантажити з веб-сайту IRS чи замовити з доставкою через Поштову службу США. 

Електронна форма 1099-MISC доступна при використанні комерційного податкового програмного забезпечення для заповнення податкових декларацій. 

Як заповнити податкову форму 1099-MISC? 

Зв’яжіться  з компанією, з якою ви працювали, якщо вам була виплачена сума доходу понад необхідних порогових значень, але ви не отримали форму 1099-MISC. Попросіть їх перевидати документ. Цю форму не обов’язково подавати разом із податковою декларацією, але важливо підсумувати та вказати в декларації всі джерела прибутку, про які було повідомлено в IRS. Це допоможе уникнути податкової перевірки. 

Куди відправити податкову форму 1099-MISC? 

Ви можете подати податкову форму 1099-MISC в один з трьох регіональних центрів IRS, розташованих у Остіні – штат Техас, Канзас-Сіті – штат Міссурі й Огдені – штат Юта. 

Адреса, за якою ви відправляєте форму 1099-MISC, залежить від місцезнаходження вашого основного бізнесу, офісу чи агентства в США. Це буде ваше законне місце проживання у випадку фізичної особи. 

Подання форми 1099-MISC без EIN 

Вам, як і раніше, необхідно заповнити форму 1099-MISC для всіх, кому ви заплатили, якщо ви  Sole Proprietor і не маєте EIN. В цьому випадку вам потрібно використати свій номер соціального страхування, за умови, що ви підписали контракти з іншими організаціями та сплатили 600 чи більше доларів США  будь-якій із них  протягом року. 

Штрафи за ненадання форми 1099-MISC 

Малі підприємства з валовим виторгом менше 5 мільйонів доларів можуть бути оштрафовані на 50 доларів, якщо форму 1099-MISC буде надано із запізненням протягом 30 днів до встановленого терміну. Штраф збільшується до 110 доларів за форму, якщо вона прострочена більше ніж на 30 днів, але відправлена ​​до 1 серпня. Потім штраф збільшується до 270 доларів за форму 1099-MISC, а повне ігнорування форм може призвести до штрафу розміром 550 доларів США за кожну невидану форму. 

Рекомендується обговорити вимоги до подання форми 1099-MISC зі своїм податковим спеціалістом. Поріг подання може бути змінено, тому обов’язково підтверджуйте його щорічно, щоб упевнитися, що ви дотримуєтесь вимог. 

Ключові висновки 

Форма 1099-MISC має бути видана будь-якій фізичній чи юридичній особі, якій ви платите 600 чи більше доларів протягом податкового року. 

Завчасно збирайте ID інформацію від будь-яких фізичних та юридичних осіб, яким ви платите, щоб ваша компанія могла своєчасно подавати ці інформаційні форми. 

За несвоєчасне подання форми 1099-MISC можуть бути накладені штрафи. 

Найпоширеніші питання 

  1. Чи впливає  спосіб оплати на правила подання форми 1099-MISC? 

Ви звільняєтесь від  обов’язку видавати форми 1099-MISC для будь-яких платежів, які ви здійснюєте за допомогою кредитної карти чи через службу онлайн-платежів, таку ​​як PayPal. В таких випадках обробник платежів повинен заповнити і надати Form 1099-K. 

  1. Чи існують якісь юридичні особи, яким не потрібно видавати форму 1099-MISC? 

Для юридичних осіб необхідно видавати форму 1099-MISC лише в кількох випадках:  

– якщо грошові платежі здійснюються за рибу з ціллю перепродажу; 

– якщо заплатили за послуги адвоката;  

– якщо ви здійснили платежі за медичний догляд;  

– якщо здійснили виплати замість неоподаткованих  відсотків чи дивідендів. 

Рекомендуємо проконсультуватися зі спеціалістом з податків, якщо  ви здійснювали платежі за якісь  із цих товарів чи послуг.