Home Україномовний блог Що таке Adjusted Gross Income (AGI) – скоригований валовий дохід

Що таке Adjusted Gross Income (AGI) – скоригований валовий дохід

Adjusted gross income (AGI) — це валовий дохід з вирахуванням Tax deductions, незалежно від того, чи використовуєте ви Standard deduction чи Itemized deductions (постатейні відрахування) при поданні податкової декларації. 

AGI – це показник, який буде використовуватися для розрахунку багатьох інших показників та порогових значень, таких як Credits та Deductions. 

Важливість цього показника для платника податків полягає в тому, що чим він менше, тим буде нижчий рівень податкових зобов’язань. 

Визначення та приклад Adjusted Gross Income (AGI) 

Якщо говорити простими словами, Adjusted Gross Income – це просто ваш валовий дохід з вирахуванням певних витрат, визначених IRS. 

Після того, як ви підсумуєте свій повний оподатковуваний дохід (валовий дохід), ви можете зробити кілька “above-the-line” deductions, щоб зменшити оподатковувану суму. 

“Above-the-line” deductions застосовуються незалежно від того, використовуєте ви Itemized deductions або Standard deduction. Їх також називають “Adjustments to income” і вони розраховуються в IRS Schedule 1

Adjustments to income віднімаються від вашого валового доходу. А ось Itemized deductions або Standard deduction потім віднімаються від AGI, що дозволяє дізнатися остаточну суму вашого оподатковуваного доходу. Ці види відрахувань називаються “Below-the-line deductions”. 

Як розраховується Adjusted Gross Income 

AGI розраховується на першій сторінці федеральної податкової декларації (форма IRS 1040) з використанням інформації з Schedule 1. 

Розрахунок AGI є важливим етапом, оскільки він є основою визначення Deductions & Credits, на які ви можете претендувати, і розміру Income tax, який ви повинні розрахувати і сплатити. 

Щоб визначити свій AGI, від вашого валового доходу необхідно вирахувати відповідні витрати (це дозволить зменшити суму). До них, крім усього іншого, належать: 

 • Витрати педагогів, наприклад, на необхідні для роботи матеріали; 
 • Витрати на переїзд військовослужбовців; 
 • Витрати з ощадного рахунку на медичні послуги; 
 • Плата за навчання у коледжі або відсотки за студентським кредитом; 
 • Внески на певні пенсійні рахунки; 
 • Внески до SEP-IRA, SIMPLE IRA та 401(k) для самозайнятих; 
 • Штрафи від фінансових установ за дострокове зняття заощаджень; 
 • Аліменти 

Якщо ви займаєтеся своїми фінансовими питаннями самостійно, сервіс IRS допоможе автоматично розрахувати ваш AGI. 

Використання програмного забезпечення допоможе вам уникнути математичних помилок і точно виконає всі податкові розрахунки. 

Майте на увазі, що якщо ви не розумієте різницю між AGI і валовим доходом (GI) або не знаєте, як його розрахувати, ви можете заплатити суму податку більшу, ніж необхідно. 

Adjusted Gross Income vs. Gross Income 

Перш ніж розрахувати Adjusted Gross Income, ви повинні визначити свій Gross Income — загальний дохід у Form 1040, який ви заробили за звітний податковий рік. 

Валовий дохід включає всі доходи, які ви заробили як зарплату, а також кошти, які ви отримали з інших джерел. 

Gross income може включати інші доходи від зайнятості, отримані як доповнення до заробітної плати (наприклад, бонуси), а також відсотки та дивіденди, довгострокові та короткострокові прирости капіталу та збитки, аліменти, пенсії та ануїтети, дохід від оренди майна, роялті та будь-який дохід, отриманий від ведення бізнесу. 

Крім того, якщо ви продавали будь-які товари на eBay, Craigslist або іншому інтернет-магазині, то ви отримували дохід, який також має бути врахований. 

Валовий дохід також включає чистий прибуток від продажу активів, таких як продаж будинку або автомобіля, або будь-які гроші, отримані в результаті самостійної зайнятості, консалтингу, підробітків та інших джерел доходу. 

Всі ці джерела доходу враховуються у перших рядках Form 1040 та Part I of Schedule 1. 

Важливо не плутати gross income із net income (чистим доходом). 

Net income відноситься до заробітної плати або доходу, заробленого після всіх утримань, таких як податок штату на прибуток та федеральний податок, податки на соціальне забезпечення та доподаткові пільги (наприклад, внески на медичне страхування). 

Висновок 

Таким чином, AGI є коригуванням вашого валового доходу і включає всі джерела доходу, але з нього вираховується “Above-the-line” adjustments, на які ви маєте право. 

Крім того, хочеться зупинитись на наступних моментах: 

 • AGI є вашим оподатковуваним доходом після виключення всіх коригувань Gross income; 
 • він використовується для визначення будь-яких Deduction та Credits, які ви отримаєте, а також визначає величину податків, які вам доведеться сплатити; 
 • AGI розраховується до того, як ви будете робити Itemized deductions або Standard deduction (Below the line adjustments). 

Слід пам’ятати, що розрахунок AGI – це важливий етап на шляху визначення Taxable income. Після того як ви здійснили коригування (відняли Above-the-line adjustments) свого gross income для розрахунку AGI, ви можете застосовувати Deductions для визначення величини вашого Taxable income.