Home Україномовний блог Чи можете ви претендувати на статус Head of Household (голови домогосподарства)?

Чи можете ви претендувати на статус Head of Household (голови домогосподарства)?

На ваш податковий статус впливають декілька факторів, таких як перебування у шлюбі,  наявність у вас Dependents (залежних членів сім’ї)  та, наприклад, така життєва ситуація, коли ви були одружені, але  ваш чоловік (дружина) помер(ла).  

Зараз ми розглянемо статус платника податків, який називається Head of Household (голови домогосподарства), який до того ж, вважається найбільш вигідним. Платники податків з таким статусом мають  вищий розмір Standard Deduction (стандартного відрахування) та більш сприятливі податкові правила.  

Ключові моменти: 

 • Кваліфікація в якості Head of Household вимагає, щоб ви не були одружені, мали на утриманні хоча б одного Dependent, що проживає з вами, і щоб ви   оплачували більше 50% витрат на ваше домогосподарство. 
 • За спеціальним правилом IRS  ви “considered” (вважаєтесь) неодруженим(ою), якщо ви  не жили зі своїм чоловіком (дружиною) під одним дахом після 30 червня податкового року, навіть якщо ви ще не розлучені офіційно. 
 • Ви будете відповідати вимогам, якщо маєте на утриманні літніх батьків, оплачуєте більше половини витрат на проживання в їх будинку, навіть якщо вони не живуть з вами. 

Як отримати статус Head of Household? 

The Unmarried Test 

Платник податків повинен бути неодруженим на останній  день податкового року, щоб подати заяву  в якості Head of Household. Також вас можуть вважати неодруженим (незаміжньою), якщо ви все ще у законному шлюбі, але проживали окремо від чоловіка(дружини) останні півроку.1 

The Support Test 

Support test вимагає, щоб ви сплачували більше половини вартості утримання вашого домогосподарства протягом  року. Кваліфікаційні витрати включають: арендну плату чи процентні  платежі по іпотеці, податки  на майно, страхування майна, ремонт, комунальні послуги і продукти. 

На жаль, в цьому тесті не враховуються витрати , пов’язані з одягом, освітою, медицинським обслуговуванням, відпусткою, страхуванням життя і транспортом. 

Та це ще не значить,що ви маєте  бути самі по собі. Ви  можете мати сусіда по кімнаті  для допомоги в покритті затрат, але  ви повинні оплатити не менше 51% витрат на домашнє господарство. Ви не станете head of household, якщо будете ділити витрати навпіл. 

Publication 501 допоможе визначити, чи відповідаєте ви всім критеріям. 

Прибуток, отриманий в рамках програм державної допомоги, таких як “Temporary Assistance for Needy Families”, не зараховується за рахунок фінансової підтримки, що надана платником податків для отримання статусу Head of Household. Ви не зможете включити його в число грошей, які ви особисто заплатили на підтримку свого домогосподарства.  

The Qualifying Dependent Test 

Dependent(s), повинні проживати в вашому домі більше півроку. Це саме складне правило з усіх. Тільки певні близькі родичі можуть бути кваліфікованими особами для цілей дотримання правил реєстрації статусу Head of Household, зокрема це: 

 • Ваша дитина, прийомна дитина, брат, сестра чи потомок однієї з цих осіб, яку ви оголошуєте в якості Dependent у відповідності  з правилами для дітей. 
 • Ваша дитина, прийомна дитина, брат, сестра чи потомок однієї з цих осіб, яких ви могли б заявити в якості Dependent  у відповідності з правилами для дітей, але ви вирішили не заявляти їх в якості Dependent. У Вас есть право вимагати дитину в якості Dependent  для одного з батьків, що не є опікуном. 
 • Ваша матір чи батько, що можуть бути заявлені як ваші Dependent  у відповідності з відносними правилами. 
 • Ваші брат, сестра, бабуся чи дідусь, племінниця чи племінник, яких ви можете оголосити Dependent  відповідно до правил. 1 

IRS надає доступно викладену діаграму, що стосується кваліфікованих осіб у Table 4 Publication 501. 

Інструменти для визначення Filing Status 

IRS надає інтерактивний інструмент визначення статусу подачі на своєму веб-сайті. Це займе 5 хвилин. Інструмент може допомогти вам визначити, чи маєте ви право на статус Head of Household.  

Standard Deduction для Heads of Household 

Ваш статус визначає суму вашого standard deduction, а також податкові ставки, які ви будете платити зі своего прибутку. Standard deduction на главу домогосподарства на 2022 рік складає $20,800.2 

Head of Household Tax Rates 

В цій таблиці вказано податкові ставки, що застосовуються до тих, хто  подав  декларацію на  статус Head of Household за 2023 рік. 

Head of Household Tax Brackets for 2023 

 Rate:  Income: 
 10%  от 0 до $15,700
 12%  от $15,701 до $59,850  
 22%  от $59,851 до $95,350  
 24%  от $95,351 до $182,100  
 32%  от  $182,101 до $231,250 
 35%  от $231,251 до $578,100 
 37%  Более $578,101 

Head of household також отримують пільгу по ставці податку на Capital gain (довгостроковий приріст капіталу).3 4 5  

Винятки  з правил: 

За даними IRS, ваша дитина, як і раніше буде відповідати вимогам, якщо  буде жити в школі частину року. 

Також є спеціальний виняток для людей, які утримують своїх батьків. Ви можете вказати їх як свого Dependent і пройти Support Test, при цьому ви повинні сплатити більше половини вартості утримання свого будинку за рік. 

Крім того, ви можете пройти Qualifying dependent test, якщо ви заплатили більше половини вартості утримання ваших батьків у будинку для людей похилого віку. 6 

Чи можуть і чоловік, і дружина відповідати вимогам? 

Цілком можливо, що кожен з двох одружених платників податків, може вважатися head of household — за умови, що вони розлучені станом на 31 грудня року, або не жили разом з 1 липня. 

Що станеться, якщо двоє людей претендує на статус голови домогосподарства? 

Двоє неодружених батьків не можуть подати заяву в якості голови домогосподарства з одними й тими ж Dependent. IRS не прийме обидві декларації. Обом платникам податків, можливо, прийдеться заплатити штраф, якщо вони вдвох спробують претендувати на цей статус за утримання одних і тих же Dependent. 

Як можна довести  IRS , що мені підходить статус Head of Household? 

IRS приймає різні документи, їх перелік в Form 886-H-HOH

ДЖЕРЕЛА: 

 1. IRS. “Publication 501 (2022), Dependents, Standard Deduction, and Filing Information: Head of Household.” 
 1. IRS. “IRS Provides Tax Inflation Adjustments for Tax Year 2023.” 
 1. Tax Foundation. “2021 Tax Brackets.” 
 1. Tax Foundation. “2022 Tax Brackets.” 
 1. Tax Foundation. “2023 Tax Brackets.” 
 1. IRS. “Publication 501 (2022), Dependents, Standard Deduction, and Filing Information.”