Home Україномовний блог Що таке Itemized Deduction?

Що таке Itemized Deduction?

Податкові відрахування застосовуються для того, щоб знизити суму оподатковуваного доходу. 

Якщо ви плануєте застосувати Itemized Deduction, а не Standard Deduction, вам слід відстежувати свої кваліфіковані витрати протягом року. Зберігайте квитанції та інші документи, щоб у разі потреби довести, що ці витрати відповідають критеріям IRS. 

Документація може включати банківські виписки, чеки, податкові звіти на майно, страхові рахунки, медичні рахунки та листи-підтвердження для благодійних пожертвувань. 

Як правило, ви можете претендувати на Itemized Deduction, якщо здійснили наступні витрати: 

 • Медичні та стоматологічні витрати; 
 • Федеральний та місцевий податок на прибуток; 
 • Податки на нерухомість та особисте майно; 
 • Відсотки за іпотечним кредитом у розмірі до $750,000; 
 • Внески на благодійність; 
 • Втрати від нещасних випадків або крадіжок. 1 

Медичні та стоматологічні витрати включають вартість страхових внесків, якщо вони не відшкодовуються за планом медичного страхування. Інші витрати на медичне та стоматологічне обслуговування можуть бути вираховані, якщо вони є кваліфікованими витратами. 

Ви можете відрахувати частину, яка перевищує 7,5% вашого AGI.2 

Державні, місцеві податки та податки на нерухомість. Закон Tax Cuts and Jobs Act (TCJA) обмежує відрахування державних, місцевих податків та податків на нерухомість сумою до $10,000 або $5,000 якщо ви Married filing separately. 3 

Відрахування відсотків за іпотекою обмежено сумою кредиту у розмірі $750,000. Якщо ви married and file separately, обмеження становить $375,000. 

TCJA обмежує це відрахування лише заборгованістю на придбання, а не заборгованістю по акціонерному капіталу, якщо тільки кошти від кредиту на акціонерний капітал не використовуються для «купівлі, будівництва чи суттєвого покращення» будинку. 4 

Благодійні внески. Більшість платників податків можуть відрахувати благодійні внески у розмірі до 60% від їх AGI, хоча деякі види внесків, як і раніше, підлягають обмеженням у 20%, 30% та 50%. 5 

Втрати від нещасних випадків та крадіжок. TCJA обмежує відрахування збитків від нещасних випадків та крадіжок втратами, які сталися виключно у місцях, оголошених президентом зонами лиха. 6 

Як розраховується Itemized Deduction 

Коли ви подаєте податкову декларацію, ви маєте вибір: застосувати стандартне відрахування або вказати свої витрати за рік постатейно. 

Деталізація дозволяє підсумовувати кваліфіковані витрати, виходячи із конкретно вашої податкової ситуації. 

Як Standard Deduction, так і Itemized Deduction зменшують розмір доходу, з якого ви повинні сплатити федеральний податок на прибуток. 

При цьому, ви можете обрати лише один вид відрахування при поданні податкової декларації за звітний рік. Хоча не забороняється змінювати вид відрахування при заповненні звітності у наступні роки. 

Standard Deduction – це простіше рішення, адже його сума фіксована і залежить від вашого Filing status і наявності Dependents. 7 

Висновок 

У ваших інтересах вказувати витрати деталізовано у випадках, коли загальна сума всіх індивідуальних відрахувань перевищує стандартні відрахування для вашого Filing status. 

Подружні пари, які подають окремі податкові декларації, повинні використовувати однаковий вид відрахувань. 8 

Нерезиденти повинні застосовувати лише Itemized Deduction, оскільки вони не мають права претендувати на Standart Deduction. 9 

В більшості випадків платникам податків не вигідно деталізувати свої витрати, тому що стандартні відрахування досить високі. 

Але при цьому слід розуміти, що якщо сума ваших постатейних витрат перевищує розмір Standart Deduction, вам слід застосувати Itemized Deduction, адже це дозволить знизити розмір податкових зобов’язань. 

ДЖЕРЕЛА СТАТТІ: 

 1. IRS. “4491 – Itemized Deductions.” Page 20-2. Accessed Nov. 30, 2021. 
 1. IRS. “Topic No. 502 Medical and Dental Expenses.” Accessed Nov. 30, 2021. 
 1. IRS. “Topic No. 503 Deductible Taxes.” Accessed Nov. 30, 2021. 
 1. IRS. “Publication 936 (2019), Home Mortgage Interest Deduction.” Accessed Nov. 30, 2021. 
 1. Internal Revenue Service. “Charitable Contribution Deductions.” Accessed Nov. 30, 2021. 
 1. IRS. “Topic No. 515 Casualty, Disaster, and Theft Losses.” Accessed Nov. 30, 2021. 
 1. IRS. “Topic No. 551 Standard Deduction.” Accessed Nov. 30, 2021. 
 1. IRS. “Topic No. 501 Should I Itemize?” Accessed Nov. 30, 2021. 
 1. IRS. “Nonresident Alien Figuring Your Tax.” Accessed Nov. 30, 2021.